Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Úspěchy a ocenění

Vyhodnocení roku 2018: horská kola Reprezentanti školy za rok 2017/2018

SEZNAM TALENTŮ JIHOČESKÉHO KRAJE 2017
(vyhlášení v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích 20. 2. 2018)
Aneta Staňková – 2. místo v kat. humanitní starší
Monika Nárovcová – 3. místo v kat. sportovní mladší
Matouš Koudelka – 3. místo v kat. sportovní starší
Kateřina Roblová – čestné uznání v kat. sportovní starší

talent

Talent Jihočeského kraje 2014

Při slavnostním vyhlašování ankety Talent Jihočeského kraje vystoupili na pódium koncertní síně Otakara Jeremiáše v Č. Budějovicích 4 naši žáci:Maria Friedlová: 1. místo kategorii humanitní nad 15 let
Samuel Jirouš: 1. místo v kategorii sportovní do 15 let
Jana Tomášková: 2. místo v kategorii humanitní do 15 let
Tereza Řezníková: 3. místo v kategorii sportovní do 15 let.
Tohoto vynikajícího ocenění dosáhli za výborné výsledky v soutěžích v německém, anglickém a českém jazyce na krajské i celostátní úrovni a za přední umístění na Mistrovstvích ČR v běhu na lyžích a cyklistice. Zařadili jsme se tak mezi velmi úspěšné školy v Jihočeském kraji. Tento úspěch je výsledkem dlouhodobé poctivé přípravy a píle těchto žáků, podpory a pomoci jejich rodičů i vyučujících školy.

stribromsStříbro z MS

Natálie Grabmüllerová jde ve stopách své úspěšné maminky Šárky a opět se jí podařilo získat stříbrnou medaili z mistrovství světa v zimním triatlonu, které se konalo letos v italském Cogne 15 .2. 2014.

Tituly MČR v lyžování

V areálu Vodník se konalo Mistrovství ČR žactva v klasickém lyžování. Naši žáci, Samuel Jirouš získal dva tituly a Barbora Havlíčková získala jeden titul a jednu bronzovou medaili v individuálních závodech a výrazně se podíleli na zisku titulu v dívčí i chlapecké štafetě spolu s dalšími žáky nižšího stupně gymnázia.

Úspěchy v německém jazyce

Závěr roku 2013 a úvod roku 2014 zastihl studenty G a SOŠe Vimperk ve výborné formě při prokazování znalostí v německém jazyce! Dominik Předota, Barbora Pešlová (7. G) a Hana Kramlová (3. A) úspěšně složili v Praze a v Českých Budějovicích náročnou zkoušku z německého jazyka Zertifikat Deutsch B2.

Soutěž navrhni projekt

V pátek 13. prosince jsme se zúčastnili semifinálového kola soutěže „Navrhni projekt“. Jejím cílem bylo vypracovat projekt, který by pomohl našemu okolí a zároveň by jej bylo možné financovat z evropských dotací (ROP). Po prezentaci všech čtyř projektů následovala dlouhá porada, na jejímž konci proběhlo vyhlášení. Porota ohodnotila náš projekt Nikoly Frühaufové a Dominika Předoty ze 7.G jako vítězný!

Tři žáci na MS juniorů

V devítičlenné nominaci české běžecké reprezentace na nadcházející mistrovství světa juniorů v italském Val di Fiemme budou tři studenti Sportovního gymnázia ve Vimperku! Mezi juniory budou reprezentovat Jacob Kordač (Sokol Stachy) a Luděk Šeller (Ski klub Šumava). V juniorkách se o dobré jméno našeho lyžování popere Andrea Klementová (Ski klub Šumava).

aktivni_skola
nemcinar_roku_2016
anglictinar_roku_2016 best_englishoceneni pro_skoly
vzdelaniesafety3

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy