Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Průběh online výuky

Děkujeme rodičům, zejména žákům nižšího stupně osmiletého gymnázia, že přizpůsobili denní režim novým podmínkám výuky a že pro své děti zajistili potřebnou techniku. Již od 16. března totiž škola přešla na online výuku podle nového rozvrhu, protože vyučující i žáci měli zkušenosti se vzájemnou elektronickou komunikací, se sdílením studijních materiálů a s elektronickou verzí cvičných testů již několik let.
K výuce na dálku vyučující většinou využívali aplikací Googlu Apps, jako je Meet, Classroom, k přípravě zkušebních testů pak Formuláře nebo Moodle. Kromě online vyučovacích hodin učitelé připravovali pro žáky různé prezentace, pracovní listy, krátkodobé projekty a využívali bohaté nabídky výukových programů zveřejněných na internetu.
Naprostá většina žáků přistoupila k tomuto způsobu výuky velmi zodpovědně, velmi rychle se přeorientovala na samostatnou domácí přípravu, snažila se řídit pokyny pedagogů a včas odevzdávala požadované materiály.

Mgr. Jan Heřta
ředitel školy

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy