Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Juniorské mistrovství světa v běžeckém lyžování

V sobotu 29. 2. 2020 bylo zahájeno mistrovství světa v klasickém lyžování pro kategorie juniorů a lyžařů do 23 let v německém Oberwiesenthalu.
V rámci osmnáctičlenné reprezentace ČR se těchto vrcholných světových závodů zúčastní i pět současných či bývalých studentů Sportovního gymnázia Vimperk, současných či bývalých členů Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.
Mezi juniory nás budou reprezentovat Jakub Švejda a Šimon Pavlásek, v juniorkách potom Barbora Havlíčková a Adéla Nováková a konečně v kategorii muži U23 pak Tomáš Kalivoda. V náročném programu čekají na závodníky tři individuální závody (sprint volně, intervalový start klasicky a hromadné starty na dlouhých tratích volně) a štafety, které jsou zařazeny na závěr tohoto podniku. Mezi největší želízka v ohni v rámci české výpravy bude určitě patřit Barbora Havlíčková v distančních závodech, Adéla Nováková ve sprintu i Tomáš Kalivoda v kategorii do 23 let.
Za zmínku stojí také účast dalšího absolventa SG Martina Hojdekra, který na akci působí jako člen servisního týmu.
Budeme držet palce našim zástupcům a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho města.
Takto početné zastoupení vimperáků v rámci vrcholné světové akce je historicky rekordní a troufám si tvrdit, že krom talentu a tréninkové píle sportovců, má značný podíl také domácí tréninkové zázemí na Vodníku. Právě tato generace, reprezentující nás nyní na mistrovství světa (ke které patří i současní biatlonisté Ondra a Jirka Mánkovi), mohla od svých dětských let využívat ke svým tréninkům v té době jedinečné podmínky. Važme si toho, pokusme se společně najít cestu dalšího rozvoje tohoto krásného areálu hojně využívaného nejen vrcholovými sportovci ale i širokou veřejností.

Zbyněk Pavlásek

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy