Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Exkurze do BMW

V pondělí 17. února 2020 jsme se zúčastnili exkurze v německém závodě BMW – Bayerische Motoren Werke AG – v Dingolfingu. Přesněji žáci třetích a čtvrtých ročníků Všeobecného a sportovního gymnázia Vimperk, a to v rámci předmětu administrace průmyslových procesů. V půl sedmé ráno jsme opustili parkoviště před školou společně s žáky Střední školy Nerudovka, pod vedením pana Milana Černého, vedoucího personálního oddělení v Rohde & Schwarz, a paní profesorky Ireny Staňkové.
V devět hodin jsme dorazili do cíle, a mohli si tak poprvé prohlédnout obrovský komplex celého podniku. Poté nás pan Černý zavedl na oddělení pro návštěvníky, kde jsme na úvod shlédli video, naštěstí pro většinu z nás v angličtině. Pracovník BMW, který nás celou exkurzí prováděl, nám představil jak přímo závod v Dingolfingu, tak i celý koncern, který má 31 poboček ve 14 zemích světa a jehož sídelním městem je Mnichov.
Po úvodu následovala návštěva samotné výroby, ale nejdříve jsme každý dostali žlutou vestu, ochranné brýle a sluchátko, do kterého nám sám pan Černý překládal výklad německého průvodce. V celém areálu jsme také měli zakázáno jakkoli používat mobilní telefony, a pokud bychom zákaz neuposlechli, mohla by být celá prohlídka přerušena.
Jako první jsme tedy navštívili lakovnu, kde jsme mohli pozorovat, jak robotické ruce nanášejí laky na karosérii a dozvěděli jsme se, z kolika barev si může zákazník vybrat, i to, že se snaží o co nejekologičtější způsoby lakování. Dále následovala lisovna, kde nám byla představena matrice za několik desítek milionů euro. Poté jsme se přesunuli do svářecí haly. Museli jsme si povinně nasadit ochranné brýle i přesto, že právě probíhala polední pauza. V této části výroby jsme si mohli prohléhnout například karosérii Rolls Royce Phantoma, která se v závodu také vyrábí.
Jako poslední jsme procházeli montážní dílnou. Mohli jsme pozorovat osazování na holou karosérii, skládání automobilů od začátku do finálního produktu. Od instalování palubové desky, přes upevňování sedaček, až po přimontování kol. Na úplném konci jsme byli svědci testování hotových automobilů, které bylo pro většinu z nás nejzajímavější podívanou. Nejeden by si hned vybral.
Celá exkurze trvala necelé dvě a půl hodiny, ale i tak nás bolely nohy, proto jsme se přesunuli do autobusu a vydali se na cestu domů.
Návštěva BMW se nám moc líbila, jelikož jsme se dozvěděli víc jak o firmě samotné, tak o chodu podniku hromadné výroby.

Klára Kukačková, 7.G

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy