Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Lyžařský kurz – Špičák 2020 – poprvé!

V neděli 5. ledna jsme odjížděli se studenty 1. A  a 5. G na šumavský Špičák s nemalými obavami, že místo lyžování se budeme týden věnovat turistice. Ale nic takového se nekonalo! Kurz proběhl v plném rozsahu. Na úvod se opět podařilo absolvovat výlet přes Čertovo a Černé jezero. Vzhledem k horším sněhovým podmínkám a omezenému počtu sjezdovek se i přesto žáci mohli věnovat výuce a zdokonalování techniky sjezdového lyžování. Samozřejmě nechyběly teoretické přednášky o lyžařském vybavení a výstroji, o bezpečném chování na sjezdovce a přednáška týkající se první pomoci. Také jsme domluvili návštěvu HS Špičák, kde žáky seznámil s fungováním HS,vozovým parkem a vybavením náš bývalý student Aleš Janda, který se stal profesionálním členem HS.

Už tradičně patří poděkování mým kolegům V. Huříkové a V. Huříkovi za profesionálně odvedenou práci a zdravotnici M. Kašparové, která se o nás starala po stránce zdravotní.

Závěrem bych chtěla pochválit všechny žáky za jejich přístup k lyžování i za dodržování pravidel, které jsme si stanovili.

Pro letošní rok se s lyžováním ještě neloučíme, protože v březnu se do lyžařského střediska vrátíme se žáky 2. G. Tak doufejme, že nás Špičák přivítá v „bílém“!

Za sekci TEV M. Havlíčková

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy