Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

ČP v běhu na lyžích ve Vrchlabí

Uplynulý víkend se rozběhl seriál Českého poháru v běhu na lyžích ve Vrchlabí. Pořadatelům se i přes nepřízeň počasí podařilo díky umělému zasněžování připravit velmi kvalitní tratě (maximální délka okruhů 2,1 km), na kterých byly k vidění vynikající sportovní výkony. Mnozí členové reprezentace zvolili tento závod jako finální zkoušku před domácím světovým pohárem v Novém Městě na Moravě, který se bude konat již příští víkend. Vrchlabský příměstský areál je pro nás velkým vzorem a s lehkou závistí jsme pokukovali po technickém , ale i organizačním a logistickém zabezpečení celého areálu.
Závodilo se jako již tradičně ve dvou závodních dnech. V sobotu byly na programu klasické sprinty, v neděli pak intervalové starty volným stylem.
Z našeho klubu se na start postavilo celkem 12 závodníků a dosáhli krásných výsledků.
Naši výstavní kategorií je kategorie staršího dorostu, kde jsme zaznamenali vítězství v obou disciplínách po oba dva závodní dny. Nejprve v sobotu v klasickém sprintu zvítězil v kvalifikaci a následně i ve finálové jízdě Šimon Pavlásek, na druhém místě potom dojel Mathias Vacek. Do desátého místa se ještě dokázali umístit sedmý Jan Řezník a devátý Josef Kadlec. Také v intervalovém závodě volně patřila tato kategorie našim nadějím. S velkým náskokem zvítězil Mathias Vacek, a po napínavém souboji o stříbro nakonec o necelou vteřinu skončil na třetím místě Šimon Pavlásek. Honza Řezník po výborném výkonu obsadil osmé místo. Body do soutěže družstev brali ještě 22. Josef Kadlec a 23. Antonín Honsa. Povedené závody absolvovali také mladší dorostenec Jarda Zahradník na 22. místě a mladší dorostenka Anežka Pavlásková ,která dokončila závod na 18. místě. V kategorii starších dorostenek předvedla velice pěkný výkon také Anežka Honsová na 16. místě.
V hlavním závodě mužů a juniorů dlouho vedl náš Tomáš Kalivoda, který nakonec o dvě vteřinky podlehl domácímu Tomášovi Lukešovi. V téže kategorii skončil další šumavák Míra Rypl (závodící za Duklu Liberec) na pátém místě. Ten měl ale za sebou parádní závod v sobotu, kdy ovládl klasický sprint. Dvanáctý mezi juniory skončil Matěj Vachuta. Kompletní výsledky naleznete na www.sport-casomira.cz
Blahopřejeme všem závodníkům k předvedeným výkonům a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších závodech. Zejména budeme držet palce Tomášovi Kalivodovi při jeho premiéře na závodech světového poháru v Novém Městě na Moravě. Vždyť tam také náš klub vypravuje na nedělní závod početný fanklub!

Zbyněk Pavlásek

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy