Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Besedy na téma dopravní výchova

Dne 28. 1. 2020 navštívila naši školu por. Ing. Štěpánka Schwarzová, mluvčí Krajského ředitelství Policie Jihočeského kraje, která přijela na pozvání naší výchovné poradkyně Ing. Dany Frnochové. K naší škole má vřelý vztah, neboť je absolventkou, studovala zde v letech 1998 – 2001.

V rámci předmětu OBV se nově vyučuje na malém gymnáziu také téma dopravní výchova, neboť je to téma velice potřebné z hlediska rostoucího počtu dopravních nehod. Tyto nehody se netýkají jen řidičů automobilů, ale stále častěji i chodců a cyklistů.

Žáci se dozvěděli praktické rady, jak se pohybovat na silnici na kole, jak přecházet vozovku, jak zajistit svou bezpečnost v silničním provozu. Seznámili se s  řešením dopravních situací na křižovatkách, kde na interaktivní tabuli řešili průjezdy křižovatkou z hlediska přednosti v jízdě.

Děkujeme paní por. Ing. Schwarzové za poutavé přednášky a informace z oblasti bezpečnosti v silničním provozu.

Zapsala : Vendulka Huříková

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy