Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Talenty pro firmy

7. 11. 2019 se studenti ze 2. A zúčastnili soutěže Talenty pro firmy, kterou pořádá Jihočeská hospodářská komora České Budějovice.

Dle propozic soutěže tvořili tým tři chlapci z páté třídy ZŠ Vimperk, Smetanova, a tři naši studenti – Anežka Valentová, Jaroslav Bače a Matouš Ondřich. V týmu musí být alespoň jedna dívka. Soutěž si klade za cíl zvýšit zájem mládeže o technické obory.
V letošním roce měli mladí technici sestavit ze stavebnice Merkur garáž s automaticky otevíranými vraty. Mladší žáci se soustředili na stavbu garáže z této stavebnice. Starší žáci se pustili do sestavení elektronického obvodu a programování mikropočítačové destičky Micro:bit. Poté, co měli svůj úkol připravený, se pustili i do montážních prací. Jako nejobtížnější se ukázala část mechanického pohonu vrat.
Od okamžiku zahájení soutěžního klání se všichni ponořili do plnění zadaného úkolu a nevnímali jak vymezený čas dvou a půl hodin rychle ubíhá. Pořadatelé bedlivě sledovali, jak si soutěžní týmy vedou.
Přestože všichni pracovali s velkým nasazením, nebyli v časovém limitu se stavbou hotovi, proto došlo na prodloužení času o dalších 45 minut. Sice jsme neobsadili medailové pozice, ale účast na této akci byla pro nás velmi zajímavou zkušeností.
Poděkování patří našim studentům, kteří začínali s přípravou od samotného začátku (soutěž je totiž určena odborným středním školám) a přesto se s odhodláním a vysokou mírou odpovědnosti pustili do studia úplně nového neznámého oboru. Sedmé místo nám bylo velikou odměnou.
Anna Chrstošová

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy