Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Nový specializovaný obor čtyřletého gymnázia

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku obnovuje svou třicetiletou tradici výuky programování. V nadcházejícím školním roce otevírá na čtyřletém gymnázium nové zaměření na informační technologie. „Studenti zde mohou očekávat rozšířenou výuku informatiky zaměřenou na základy algoritmizace, programování, základy robotiky, 3D grafiku a tisk, ale i virtuální realitu,“ uvedl ředitel gymnázia Mgr. Jan Heřta. Na základě aktivní spolupráce školy se strategickými firemními partnery – společností Rohde & Schwarz, závod Vimperk s.r.o., VirtualTraining s.r.o. , SportSoft, s.r.o a STYRAX a.s., budou moci studenti absolvovat odborné stáže přímo v uvedených firmách.
Nový obor má ještě jedno významné specifikum, kterým je výuka vybraných odborných předmětů odborníky z praxe. „Studenti se tak dostanou do přímé interakce s realitou firemních procesů,“ dodal Jan Heřta.
Jako přípravku pro nově vzniklý maturitní obor mohou žáci základních škol využít kroužek programování Mladý programátor. Jeho provoz bude na Gymnáziu zahájen v lednu roku 2020. Kroužek je určen pro žáky 6. – 9.tříd základních škol a bude probíhat každé úterý od 15:00 do 16:30 hod.
Mladý programátor vzniká ve spolupráci vimperského gymnázia, společenství firem VIM.Perk z. s. a DDM Vimperk. Jeho cílem je seznámit žáky základních škol zábavnou formou se základy programování v programovacím prostředí Scratch, naučí se zde i vytvářet jednoduché 2D hry a mnoho dalšího. Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu jitka.schneiderova@vimdotperk.cz

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy