Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Úspěšná reprezentace VSG Vimperk v závodech školního přespolního běhu!

Do krajského kola soutěže, které bylo na programu dne 9. 10. 2019 v Jindřichově Hradci se nominovaly hned 4 družstva z naší školy! Doprava 20 závodníků a 2 trenérů na závody byla zajištěna autobusem, společně s jedním družstvem ZŠ TGM Vimperk,za finančního přispění města Vimperk.

V kategorii VI.B. – střední školy nás reprezentovali v krajském kole chlapci Honsa Antonín, Pavlásek Šimon, Holoubek Jakub, Sládek Jakub, Řezník Jan a Němec Šimon.

V kategorii V. dívky – střední školy nás reprezentovala děvčata Svobodová Lucie, Váchová Barbora, Pavlásková Anežka a Honsová Anežka.

V kategorii IV. chlapci – 8.-9.třídy a příslušné ročníky víceletých gymnázií – nás reprezentovali chlapci Steinbach Jakub, Waltman Jeffrey, Pek Jan, Vyskočil David, Škvain Martin a Vostradovský Václav.

V kategorii III.chlapci – 6.-7.třídy a víceleté gymnázia reprezentovali chlapci Steinbach Hynek, Doubek Filip, Vocelka Matěj a Vondraš Petr.

V tomto krajském kole bylo nejúspěšnější naše družstvo chlapců kategorie VI.B, které zvítězilo a vybojovalo postup do republikového finále v Hradci Králové, které se uskutečnilo dne 17.10.2019. Hezkých individuálních výkonů ve svých kategoriích dosáhli na kraji i David Vyskočil – 1.místo, Jakub Steinbach – 2.místo, Šimon Pavlásek – 1.místo, Antonín Honsa – 2.místo, Anežka Honsová – 1.místo. Na postup dalších našich družstev to ale bohužel nestačilo.

Celé úspěšné tažení zakončili naši studenti v celorepublikovém finále, kde družstvo ve složení Honsa, Kadlec, Holoubek, Řezník, Sládek a Hanzal vybojovalo vynikající 2.místo!!!

Všem našim studentům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony a solidní reprezentaci školy.

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy