Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Beseda s politoložkou V. Dvořákovou

V pátek 18. října byla naše škola, přesněji žáci druhých a třetích ročníků, poctěna návštěvou profesorky Vysoké školy ekonomické a politoložky Vladimíry Dvořákové. Téma besedy se týkalo především Sametové revoluce. Co se dělo před ní, kolem ní a po ní, nejen u nás, ale i po celém světě. Vysvětlila nám, co to vlastně znamená Sametová revoluce a co jí předcházelo. Proč k ní vůbec došlo a jaké přinesla změny nejen pro naši zemi, ale i pro celou Evropu.
Dále také hovořila o pojmech, jako je demokracie nebo populismus. Ujasnila nám, jaký je mezi nimi rozdíl. Demokracie se opírá o lid, tedy o všechny, zatímco populismus říká: „Jsme „My“ a jsou „Oni“. Svou přednášku zakončila prostorem pro dotazy přímo od nás od studentů a několik statečných se odvážilo zeptat.
Padly zde dotazy jako například: co si paní profesorka myslí o orientaci našeho prezidenta na východ, především na Rusko a Čínu, nebo jaký má názor na nynější demonstrace v Hongkongu. Na vše se pokusila odpovědět, i když, jak sama přiznala, o Asii jako takové příliš mluvit nedokáže, jelikož se při svých studiích zajímala více o Jižní Ameriku.
Z mého vlastního pohledu je paní profesorka velmi sympatická a zajímavá osoba, která se svou dlouholetou praxí na vysoké škole dokáže zaujmout. Když vypráví, její hlas vás přenese na jiné místo a vy jen přijímáte informace, které vám předává. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit besedy, která obohatila vědomosti o době, o které jsem já i mnozí další věděla tak málo.

Klára Kukačková, 7. G

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy