Rychlé odkazy

Náš bývalý student Martin Horský ve Všechnopárty

Jazyková učebna

20. ročník SPORT CAMPU ZADOV

Bike klub Vimperk pořádal s týmem České spořitelny Specialized na šumavském Zadově v termínu 7.7. -13. 7.2019 již 20. ročník SPORT CAMPU, sportovního soustředění pro mladé bikery od 10 do 15 let. Jejich domovem se na týden stal stejnojmenný hotel, hotel Zadov, který připravil pro účastníky campu skvělé zázemí. Zároveň zde probíhalo i soustředění cyklistů vimperského sportovního gymnázia. Činnost byla zaměřena především na rozvoj techniky jízdy na horském kole a dále sloužila jako finální příprava mladých sportovců na MČR v závodech horských kol v Hlinsku. 75 mladých sportovců z celé republiky absolvovalo během týdne pestrý tréninkový program pod vedením kvalitních instruktorů, mezi kterými se objevila i talentovaná česká bikerka Barča Průdková a tradičně, výborný bývalý závodník a dnes skvělý trenér mládeže, Milan Spěšný. V sobotu 13. července, hned po skončení campu, si mohou všichni účastníci změřit síly ve finálovém závodě Šumavského poháru MTB XC, který Bike klub Vimperk pořádá právě na Zadově. Sportcamp mí svoji bohatou historii a prošlo jím hodně, dnes už známých, sportovců. Mezi nejznámější patří Petr Vakoč, sourozenci Škarnitzlovi, Ondřej Cink, Anežka Paloudová a nesmíme zapomenout ani na úspěšné absolventy gymnázia ve Vimperku, Tereza Huříková, Jan Fojtík, Jan Vastl, Martin Stošek, David Zadák, Tereza Sásková a další.

Článek v MTBS

Bike klub Vimperk pořádal na Zadově šumavský pohár horských kol. Na Zadově se sešla velmi slušná konkurence 170 závodníků obohacená o závodníky z právě končícího bikerského SportCampu na Zadově. Ani v nabité konkurenci se závodníci týmu neztratili. V kategorii starších žákyň zvítězila Monika Nárovcová, v kadetech se na 3. místě umístil Matyáš Vondráček. V juniorech pak zvítězil Kuba Hanák a 3. místo bral Tomáš Matějka. V celkovém hodnocení seriálu zvítězila Emma Mánková v mladších žačkách, Monika Nárovcová ve starších žačkách a Matyáš Vondráček v kadetech. David Chalupný se umístil na druhém místě v kategorii starších žáků. V téže kategorii byl ještě na 4. místě Honza Bohm.