Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Exkurzně vzdělávací týden na Sušicku

Dne 17. 6. jsme nasedli do autobusu a vydali se na pětidenní pobyt do Sušice. Cílem tohoto týdne bylo navštívit zajímavé firmy, které působí v Sušici a také se podívat do historie středověku prostřednictvím hradů v okolí.

Mohli jsme nahlédnout do „kuchyně“ firmy PAP, která vyrábí umělohmotné kelímky a tácky a také výrobky z bio materiálu, které jsou ekologické, dále do firmy Solodoor, která vyrábí zárubně a dveře, do firmy Compotech, která se zabývá hlavně vývojem nových technologií a vyrábí moderní stěžně a materiály z nonovláken, která se používají při výrobě například  rámů silničních i horských kol. Také jsme se podívali do malé sklárny, kde ještě tradiční metodou foukají skleněné vázy a různé výrobky a nakonec nás čekala pekárna pana Karla Rendla, kde jsme nejen čichali vůně pečeného chleba a koláčů, ale i ochutnali jejich sladké výrobky.

Druhou částí tohoto vzdělávacího týdne byl pohled do historie. A tak jsme navštívili celkem tři hrady Velhartice, Rabí a Kašperk  a  muzeum v Sušici. V  muzeu jsme viděli Betlém, kde se pohybovaly figurky a zobrazovaly život v okolí Sušice a ve městě, dále historii sirkařství a sklářství.

Sportovní částí tohoto týdne bylo splutí Otavy ze Sušice do Rabí. Voda tekla krásně a tak jsme ani pádlovat nemuseli a řeka nás dovedla pod hrad Rabí. Zpátky jsme museli po svých cca 14 km.

Počasí nám přálo, bylo teplo, slunce svítilo a tak mnozí z nás využili Otavu ke koupání. Myslím, že se tento týden vydařil, stačí se rozhlédnout a zjistíte, že krásných míst je v naší zemi mnoho a nemusíte ani jezdit daleko.

Vendulka Huříková

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy