Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

ČP horských kol v Bedřichově

V Bedřichově v Jizerských horách pokračoval 5. závodem český pohár horských kol. Již v sobotu získali závodníci z týmu Česká spořitelna Specialized Junior pódiová umístění. Jaroslav Vondráček vyhrál závod expertů a Adam Formánek dojel na třetím místě.
V neděli pak vybojoval nádherným závěrem čtvrté místo mezi juniory Jan Sáska a nominoval se tak na další ze závodů juniorské světové série. Ve stejném závodě dojel na desátém místě Oskar Marek. Oba závodníci se nominovali na červencové mistrovství Evropy horských kol, které proběhne v Brně.
V závodě juniorek vybojovala šesté místo Zuzana Šafářová. Tereza Sásková podala famózní výkon mezi elitními ženami. V celkovém pořadí dojela na třetím místě a suverénně vyhrála závod v katagorii U 23.
Mezi elitními muži dojel David Zadák na devátém místě v celkovém pořadí, v kategorii U 23 pak byl druhý. Sam Jirouš dojel sedmnáctý a v kategorii osmý.

Celý tým se v příštích dnech přesouvá na vysokohorské soustředění do Livigna, kde proběhne příprava na další závody světového poháru a na mistrovství republiky.

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy