Rychlé odkazy

Náš bývalý student Martin Horský ve Všechnopárty

Jazyková učebna

Finále ČP na Horních Mísečkách

Tak je dobojováno. Poslední sady medailí letošní lyžařské sezóny se “rozdávaly” na Horních Mísečkách. I na členy studenty sportovního gymnázia něco vyšlo…
V sobotu byly na programu ČP sprinty volně. Lepších výsledků jsme předvedli v kvalifikaci, ve finálových rozjížďkách se nám nevyhnuly pádíky a kolize a toto jsou nejlepší výsledky :
Mezi juniorkami zvítězila Barbora Havlíčková, ve starších dorostencích výborně Jan Hojdekr – 3.místo, mladší dorostenec Lukáš Kalivoda – 5 místo.
V neděli již se jelo MČR – hromadné starty klasicky na dlouhých tratích v rámci Hančova memoriálu. Anežce Honsové těsně unikla medaile v mladších dorostenkách (4.místo), její bratr Tonda Honsa již na medaili dosáhl (3.místo) a i další dva naši mladší dorostenci se vešli do první desítky – Lukáš Kalivoda (5.místo), Jan Řezník (9.místo). Ve starších dorostencích na patnáctikilometrové trati si dojel Šimon Pavlásek pro stříbrnou medaili, Ondra Mánek byl dvanáctý, Jan Hojdekr dvacátý první, Jakub Holoubek skončil na 25.místě a Josef Kadlec na 34.místě. V juniorkách opět zvítězila Barbora Havlíčková, Adéla Nováková a Tereza Řezníková – na patnáctikilometrové trati dokončily závod na čtvrtém resp. šestém místě. Z juniorů na své první třicítce dobře bojoval Jakub Švejda (5.místo), respekt zaslouží i Matěj Vachuta (16.místo) a Ondra Holoubek (18.místo).
V celkovém hodnocení ČP v letošní sezóně si pohár za třetí místo vysloužil mladší dorostenec Antonín Honsa, ve starších dorostencích skončil celkově druhý Šimon Pavlásek a v juniorech po velmi těsném souboji skončil nakonec třetí Jakub Švejda. Taková je tedy krátká rekapitulace po závěrečných závodech letošní sezóny. Gratulujeme závodníkům k dosaženým výkonům a přejeme hodně úspěchů a zábavy v dalším sportování. Bylo tak zúročené celoroční tréninkové úsilí, které se mohlo uskutečnit i díky prostředkům Rozvojového programu MŠMT určeného pro sportovní gymnázia v ČR.