Rychlé odkazy

 

Náš bývalý student Martin Horský ve Všechnopárty

Jazyková učebna

Projekt Edison skončil

V pátek 8. 2. 2019 jsme se ve škole rozloučili se skupinou šesti stážistů z různých zemí světa, kteří s námi strávili celý pracovní týden, avšak jejich definitivní pobyt ve Vimperku, resp. jeho okolí, kde byli ubytováni v rodinách našich studentů, skončil v neděli 10.2.2019, kdy jsme je vyprovodili na vlakové nádraží.
V průběhu celého týdne se stážisté dopoledne setkávali s našimi studenty při různých aktivitách jako na příklad „global village“, prezentace o zemích našich hostů, ve vyučovacích hodinách angličtiny, matematiky či výtvarné výchovy, při herních aktivitách pro naše mladší žáky. V odpoledních hodinách jsme se snažili zajistit atraktivní program a spolu se studenty jim ukázat naše město, setkali jsme se se starostkou města paní Jaroslavou Martanovou, navštívili jsme firmu Rohde Swarz, areál zimních sportů na Vodníku, kde si naši hosté mohli vyzkoušet některé zimní sporty, uspořádali jsme společnou párty, zorganizovali jsme výlet do  NPŠ – lyžařské středisko Zadov a Horská Kvilda s procházkou na sněžnicích. Naši starší studenti jim pak v pozdních odpoledních a večerních hodinách ukázali, jak se baví česká mládež. Všechny tyto aktivity ještě doplnily hostitelské rodiny, které jim ještě v sobotu nabídly např. výlet do Českého Krumlova.
Program byl skutečně pestrý a náročný, ale všichni jsme si tento týden opravdu užili, poučili jsme se, poznali kultury jiných zemí, procvičili angličtinu a získali nové přátele.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a realizaci všech aktivit, především veliký dík patří hostitelským rodinám, které se o naše hosty starali opravdu nadstandardně, vedení školy, učitelům, aktivním studentům a především studentům třídy 8. G.
Edison 2019 skončil a můžeme se těšit na opakování projektu v roce 2020.

A jak se u nás líbilo našim hostům? Toto jsou reakce většiny z nich, které nám zaslali na písemné poděkování za jejich práci:

„Thank you very much! Was a great week, I really loved it. You’re all were so kind with us, we had the best host families and guides in Vimperk, I’m sure about it!

I’ll miss you all, I’ll miss the school and all the kids! I hope come back some day to visit Vimperk again! Thank you very much!!!!!

Wish you all the best!

Beatriz Sesana Santos“   – Brazil

„Thanks for everything that you prepared and offered. We really had a good time in Vimperk! Thank you very much! I will absolutely remember the lovely city Vimperk.

Yours,

John“ – China

„We also thank you for every experience we lived in imperk. It was really beautiful and we really enjoyed every moment here. Thank You.

Sincerely,

Annisa “- Indonesia

„Thank you for your hosting. Really, we had great times with you at this amazing school! You are the first school, and you will be always best. We will always miss you.

Take care!

Eylul“ – Turkey

„This week was really unforgettable for me thanks for everything. wish you all the best and good luck.

Kind regards

Tinatin“- Georgia

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úřední hodiny:

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách:
  • Po: 8.00 - 11.00
  • St: 8:00 - 11.00

Zřizovatel školy

Snížení energetické náročnosti budov

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy