Rychlé odkazy

 

Náš bývalý student Martin Horský ve Všechnopárty

Jazyková učebna

Projekt Edison – čtvrtek, pátek

V prvním únorovém týdnu naše škola opět hostila zahraniční studenty, kteří přijeli do České republiky v rámci projektu Edison, pořádaném organizací AEISEC.
Školu navštívilo šest vysokoškolských studentů z Gruzie, Turecka, Tchaj-wanu, Indonésie, Činy a Brazílie. Cílem projektu je stírání mezikulturních rozdílů, omezení předsudků a stereotypů díky poznání zvyků a tradic jiných zemí. Program byl bohatý a měl by být přínosný pro obě strany – naši studenti se díky prezentacím stážistů dozvědí více o jejich rodných zemích a na druhé straně se i naši hosté dozvědí mnoho zajímavostí o České republice, hlavně o našem regionu. Zahraniční návštěvníci si například prohlédli Vimperk, podnikli výpravu na Šumavu, vyzkoušeli si lyžování a další zimní radovánky. Komunikačním jazykem byla angličtina, takže studenti měli možnost procvičit si i komunikaci v cizím jazyce.
Pro všechny to byl zajímavý týden, zejména pro rodiny, ve kterých zahraniční hosté byli ubytováni.

Pátek: Dopoledne se věnovali žákům nižšího stupně osmiletého gymnázia a po obědě došlo na loučení.

Čtvrtek: Dopoledne zahraniční hosté navštívili několik hodin jiných předmětů než anglického jazyka a odpoledne se jeli podívat na Churáňov a Horskou Kvildu, kde si vyzkoušeli chůzi na sněžnicích, které nám zapůjčilo školící středisko NP Šumava.

Středa: pokračování úterního programu

Úterý: Každý ze studentů představil svoji zemi a město v jednotlivých třídách. Po obědě studenti absolvovali exkurzi ve firmě Rohde&Schwarz a odpoledne si užili na sněhu za krásného počasí v areálu na Vodníku.

Pondělí: Zahraniční studenti v neděli večer dorazili do Vimperka, kde si je vyzvedly hostitelské rodiny. V pondělí ráno byli přivítáni ve škole a pak se postupně představili všem žákům školy. Odpoledne byli přijati starostkou Vimperka Ing. Jaroslavou Martanovou a postupně se s Vimperkem seznamují.

 


No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Úřední hodiny:

Úřední hodiny kanceláře školy o prázdninách:
  • Po: 8.00 - 11.00
  • St: 8:00 - 11.00

Zřizovatel školy

Snížení energetické náročnosti budov

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy