Rychlé odkazy

 

Náš bývalý student Martin Horský ve Všechnopárty

Jazyková učebna

Nové zaměření na informační technologie

V novém školením roce 2019/2020 bude naše škola otevírat pro zájemce z devátých tříd o informatiku na čtyřletém gymnáziu zaměření na informační technologie. Na toto zaměření mohou podat přihlášku do 1. 3. 2019 již současní deváťáci.Pro přijetí platí stejná pravidla jako pro čtyřleté gymnázium všeobecné.
Navazujeme na dlouholetou tradici výuky programování na naší škole, ale obsah zaměření vychází ze současných potřeb a trendů v tomto oboru. V každém ročníku budou mít žáci tohoto zaměření rozšířenou výuku informatiky o další dvě hodiny. Obsah předmětu jsme vytvářeli ve spolupráci s vimperskými firmami Rohde & Schwarz a VirtualTraining a budeme s nimi spolupracovat i při vlastní výuce, protože většinu témat budou vyučovat externí zaměstnanci, odborníci v dané oblasti.
Stručný obsah předmětu:
1. ročník: základy algoritmizace a programování (Scratch, Python, …), základy robotiky (Micro:Bit, Ozobot, Arduino, …)
2. ročník: počítačová grafika (rastrová i vektorová grafika, střižna), Excel pro pokročilejší
3. ročník: administrace průmyslových procesů, 3D grafika a virtuální realita, 3D tisk
4. ročník: tvorba pokročilejších webových stránek, algoritmizace a programování.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zřizovatel školy

Snížení energetické náročnosti budov

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy