Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Konverzační soutěž v angličtině

Dne 30. 1. 2019 se konalo školní kolo Konverzační soutěže v angličtině za účasti 36 žáků, kteří soutěžili ve třech kategoriích podle věku. Soutěžící změřili své znalosti a dovednosti ve dvou disciplínách – poslech s porozuměním a konverzační dovednosti, a medailové umístění si vybojovali tito žáci:
V kategorii I.B (prima a sekunda) zvítězil Václav Málek (2.G), 2. místo obsadil Adalbert Princ (2.G) a na třetím místě se umístila Klára Appeltová (1.G).
Kategorii II.B (tercie a kvarta) ovládli se shodným počtem bodů žáci František Langmeier (3.G)
a Zdeněk Matějka (4.G), třetí a čtvrtou pozici opět se shodným počtem bodů získala dvojice dívek Alexandra Novotná a Anežka Pavlásková (obě 4.G).
V kategorii III.A (1.-3. roč. vyššího stupně gymnázia) zvítězil Daniel Mikeš (6.G), druhé místo obsadila Marie Korandová (6.G) a bronz získal Jonáš Narovec (2.A).
Všichni tito žáci postoupili do okresního kola, kde medailové pozice získali:
Adalbert Princ (3. místo), František Langmeier (3. místo) a Daniel Mikeš, který se ztrátou pouhého 0,5 bodu obsadil 2. místo.
V obou kolech soutěže byly výkony účastníků velmi vyrovnané a bodové rozdíly mezi jednotlivými umístěními jsou minimální. Výkony soutěžících byly na velmi dobré úrovni, všem děkujeme za účast ve školním kole a reprezentaci v okresním kole a těm, kterým se podařilo vybojovat medailové pozice gratulujeme.
Zbývá ještě poděkování studentům třídy 8.G, kteří významně pomohli při organizaci školního kola soutěže a odvedli dobrou práci jako členové hodnotících komisí.

2. nejlepší gymnázium v Jihočeském kraji

Vimperské gymnázium láká na sport i na robotiku

Všeobecné a sportovní gymnázium ve Vimperku bude ve čtvrtek 30. 1. 2020 v sále MěKS Vimperk prezentovat projekty žáků se zaměřením na informatiku, jazyky, přírodní i společenské vědy. V únoru a v březnu umožní zájemcům o studium možnost přípravy na přijímací zkoušky. Ředitele školy Jan Heřtu jsme vyzkoušeli z otázky, proč by si žáci základních škol měli vybrat právě vimperské gymnázium.

Zveřejnil(a) TV Šrumec dne Sobota 25. ledna 2020

Projekty

Ocenění a certifikáty


Zřizovatel školy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archivy