Rychlé odkazy

 

Náš bývalý student Martin Horský ve Všechnopárty

Jazyková učebna

O. Mánek skvěle na MS i Mistrovství ČR

Nás student Ondřej Mánek sice ještě dorostenec, ale zařazen do české juniorské reprezentace v biatlonu, si na nominačních testech vyjel účast na Mistrovství světa na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě. (24. – 26. 8.).
Mohl si tak zazávodit před zaplněnými tribunami v prostředí kam se sjeli závodníci z 28 států. Odchovanec vimperského Fischer SKI klubu Šumava závodil se soupeři až o čtyři roky staršími, ale svoji premiéru a křest na velkých závodech zvládl na výbornou. V sobotním sprintu na 10 km ho podržela jeho silná zbraň, kterou je střelba. Střílel velmi rychle a přesně a s položkami za jedna a nula měl jednu z nejlepších střeleb v 66 členném startovním poli. A bylo z toho skvělé 12. místo. Druhý den ve stíhačce si Ondra v silném větru zapomněl přecvakat mířidla a v jedné položce udělal hned 5 chyb. To ho odsunulo na 37. příčku. Ale i tak je jeho premiéra na Mistrovství světa skvělým výsledkem.

První zářijový víkend (31. 8. – 2. 9.) se v Letohradu jelo tradiční Mistrovství republiky v letním biatlonu na kolečkových lyžích. Letošní ročník byl ovšem zvlášť atraktivní, protože se závodů účastnili závodníci ze 7 zemí světa, včetně Japonska. Z našich závodníků se účastnila kompletní reprezentace mužů, žen, juniorů i juniorek. V těžkých podmínkách za vydatného lijáku a v pořádném větru ukázal starší dorostenec, student vimperského gymnázia Ondřej Mánek, že jeho týden staré parádní 12. místo na Mistrovství světa nebylo náhodné. V sobotním sprintu na 7,5 km se dvěma střelbami si dojel pro bronzovou medaili a to i tehdy, kdy v posledním kole ve sjezdu v záludné zatáčce ošklivě upadnul. V nedělním stíhacím závodě na 10 km se čtyřmi střelbami Ondra udělal ve střelbě jen dvě chyby a to znamenalo v silné konkurenci stříbrnou medaili.

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zřizovatel školy

Snížení energetické náročnosti budov

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archiv