Rychlé odkazy

 

Ohlédnutí

Jazyková učebna

Medaile na českém poháru horských kol v Brně

Další český pohár horských kol se konal o víkendu v Brně, na trati kde se má konat příští rok mistrovství Evropy. Tým České spořitelny Specialized junior měl opět na startu 30 závodníků v 7 kategoriích.

Největší drama se pro tým odehrávalo v závodě juniorů. První dvě kola to vypadalo, že medaile si rozdělí jen závodníci z našeho týmu, čelo závodu tvořila totiž trojice, Sam Jirouš, František Honsa a Matěj Bedrník. Ve třetím kole šel do vedení František Honsa a vybudoval si dvacetivteřinový náskok, bohužel v tom okamžiku ho postihl defekt zadního kola a běžel do depa, nakonec byl v cíli na 17. místě. V čele závodu byla dále dvojice Sam Jirouš a Matěj Bedrník. Při předjíždění jednoho ze závodníků, který byl o kolo zpět, Sama Jirouše tento závodník srazil. Sam tak dojel do cíle až na 9. místě. Týmové barvy tak hájil jen Matěj Bedrník, ten bojoval o první místo s mexickým závodníkem. V cíli byl nakonec Matěj druhý, ale i tak je to jeho nejlepší výsledek a díky němu se nominoval do reprezentačního družstva.
V závodě juniorek dojela na třetím místě Monika Kučerová a na pátém Zuzana Šafářová. V kadetech vybojoval třetí místo Jan Sáska. Ve starších žácích dojel 5. Matěj Kunčík a v žákyních 6. Monika Nárovcová.

V elitním závodě mužů vybojoval další cenné body na 13. místě Jaromír Skála, 23. dojel David Zadák. V elitním závodě žen se představila na hostování Jana Pichlíková a dojela překvapivě dobře na 10. místě / jako 6. Češka/ .
Na víkendové závody světové serie juniorů v rakouském Obertraunu se do české reprezentace nominovali – František Honsa, Samuel Jirouš, Matěj Bedrník, Tereza Sásková a Monika Kučerová. V týmových barvách se představí Zuzana Šafářová a v závodě U 23 David Zadák a Jaromír Skála, v kadetech Jan Sáska a v žácích Matěj Kunčík.

Zbytek týmu bude absolvovat další závod ze seriálu Kola pro život v Mladé Boleslavi.

Výsledky všech závodníků týmu z brněnského závodu lze najít na http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/2427

Jiri Lutovsky

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archiv