24.5 Soutěž “Národní park ve školních lavicích” na Kvildě

25.5. “Boubínský prales” – exkurze

25.5. Biologická olympiáda – krajské kolo

28.5. Pythagoriáda – okresní kolo

29.5. Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v 15:30 v obřadní síni MěÚ Vimperk, třída 4.A

30. 5. – 13. 6. Výstava výtvarných prací třídy 2.A a 6.G

31.5. Přijímací zkoušky – 2. kolo

1.6. “Voda, voděnka šumavská” – výukový program NPŠ

Medaile na českém poháru horských kol v Brně

Další český pohár horských kol se konal o víkendu v Brně, na trati kde se má konat příští rok mistrovství Evropy. Tým České spořitelny Specialized junior měl opět na startu 30 závodníků v 7 kategoriích.

Největší drama se pro tým odehrávalo v závodě juniorů. První dvě kola to vypadalo, že medaile si rozdělí jen závodníci z našeho týmu, čelo závodu tvořila totiž trojice, Sam Jirouš, František Honsa a Matěj Bedrník. Ve třetím kole šel do vedení František Honsa a vybudoval si dvacetivteřinový náskok, bohužel v tom okamžiku ho postihl defekt zadního kola a běžel do depa, nakonec byl v cíli na 17. místě. V čele závodu byla dále dvojice Sam Jirouš a Matěj Bedrník. Při předjíždění jednoho ze závodníků, který byl o kolo zpět, Sama Jirouše tento závodník srazil. Sam tak dojel do cíle až na 9. místě. Týmové barvy tak hájil jen Matěj Bedrník, ten bojoval o první místo s mexickým závodníkem. V cíli byl nakonec Matěj druhý, ale i tak je to jeho nejlepší výsledek a díky němu se nominoval do reprezentačního družstva.
V závodě juniorek dojela na třetím místě Monika Kučerová a na pátém Zuzana Šafářová. V kadetech vybojoval třetí místo Jan Sáska. Ve starších žácích dojel 5. Matěj Kunčík a v žákyních 6. Monika Nárovcová.

V elitním závodě mužů vybojoval další cenné body na 13. místě Jaromír Skála, 23. dojel David Zadák. V elitním závodě žen se představila na hostování Jana Pichlíková a dojela překvapivě dobře na 10. místě / jako 6. Češka/ .
Na víkendové závody světové serie juniorů v rakouském Obertraunu se do české reprezentace nominovali – František Honsa, Samuel Jirouš, Matěj Bedrník, Tereza Sásková a Monika Kučerová. V týmových barvách se představí Zuzana Šafářová a v závodě U 23 David Zadák a Jaromír Skála, v kadetech Jan Sáska a v žácích Matěj Kunčík.

Zbytek týmu bude absolvovat další závod ze seriálu Kola pro život v Mladé Boleslavi.