Rychlé odkazy

 

Ohlédnutí

Jazyková učebna

Juniorský maratón Praha 2018

V neděli 6. 5. se desetičlenné družstvo vytrvalců z našeho gymnázia zúčastnilo republikového finále ve štafetovém maratónském běhu. Tato již tradiční akce v rámci Mezinárodního pražského maratónu je opravdovým běžeckým svátkem a oslavou sportu jako takového.
Studenti středních škol, kteří si právo účasti vybojovali v semifinálových kolech, tak na vlastní kůži okusili jedinečnou atmosféru největší sportovní akce v ČR. Na startu tohoto závodu bývá pravidelně přes deset tisíc běžců a další tisíce diváků dotvářejí fantastickou kulisu celosvětově vyhledávanému běhu v centru Prahy.
Naše štafeta ve složení: Jiří Mánek, Jakub Švejda, Barbora Havlíčková, Josef Tischler, Adéla Nováková, Šimon Pavlásek, Tereza Řezníková, Daniel Červený, Ondřej Holoubek a Tomáš Kalivoda obsadila výborné páté místo z 36 štafet, které se do pražského finále kvalifikovaly. Všichni členové štafety podali obětavé výkony na hranici svých možností, v takové báječné atmosféře to snad ani jinak nejde. Dosažený čas naší štafety byl 2:38:18 a na medailové pozice nám chyběly pouhé dvě a půl minuty. Vítěznou štafetou se stalo družstvo ze Sportovního gymnázia L. Daňka Brno, druhou příčku obsadilo Gymnázium Jilemnice a na třetím místě finišovala štafeta z Gymnázia Příbram. Děkujeme závodníkům za vzornou reprezentaci a přejeme spoustu dalších obdobných sportovních zážitků.

Zbyněk Pavlásek

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archiv