Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

Beseda s Bárou Havlíčkovou

Ve středu 21. března dopoledne se konala v MěKS ve Vimperku beseda s naší studentkou, úspěšnou sportovkyní v běhu na lyžích, nejmladší účastnicí letošní zimní olympiády v Pchjongčchangu, Barborou Havlíčkovou.
Besedy se účastnili všichni žáci i učitelé naší školy. Jednalo se o velmi zdařilou akci, kdy se nám všem představila Barča v širokém spektru své osobnosti. Velice zajímavě hovořila o své náročné sportovní přípravě, o nečekané nominaci na zimní olympiádu, o svých zážitcích z Pchjongčchangu, o olympijské vesnici, o dalších účastnících české sportovní výpravy, o korejském jídle atd. Své poutavé vyprávění doplnila promítáním fotografií. Všichni účastníci besedy ji se zájmem poslouchali a na závěr Barče pokládali spousty dotazů – např. jaké má před závody rituály, s jakými sportovci se na olympiádě stýkala, komu nejvíce fandila, jaké má plány do budoucna apod. Na závěr Bára seznámila přítomné diváky s projektem svého kamaráda, který pomáhá dětem v Keni. Tímto předvedla, že je nejen velmi nadějný sportovec, který ví, co chce, a jde si často ne zrovna lehkou cestou za svým snem, ale že je ve svém mladém věku i vyzrálý člověk, který má srdce na správném místě. Myslím, že tento postřeh zasáhl všechny přítomné, že jsme si z besedy odnášeli pocit, že je mezi námi člověk-sportovec, který by nás mohl svými sportovními i lidskými počiny inspirovat. Barča předvedla velmi zdařilý výstup před zaplněným sálem MěKS, hovořila velice poutavě, plynule a přirozeně, všechny zaujala nejen formou svého projevu, ale i hluboce lidským obsahem.
Na závěr bych chtěla konstatovat, že je v současné době potřeba více takových akcí, kde by se mladým lidem prezentovaly pozitivní vzory. Jsme neustále z médií zahlcováni negativními zprávami, víme více o špatnostech, které se mezi námi dějí, než o úžasných lidech, kteří něco ve svém životě dokázali. Je navíc potěšující, když se jedná o dívku, která bydlí v našem městě a studuje na našem gymnáziu.
Barčo, děkujeme Ti za vzornou reprezentaci a držíme Ti pěsti, ať se Ti daří i nadále, ve sportu i v osobním životě!

Dana Frnochová

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Příprava k přijímacím zkouškám 21. 2. a 21. 3.

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archiv