Rychlé odkazy

 

Ohlédnutí

Jazyková učebna

Matematicko-fyzikální soutěž RSG

Dne 22. 2. 2018 se v MěKS ve Vimperku uskutečnilo finále již čtvrtého ročníku matematicko-fyzikální soutěže RSG, kterou organizovala naše škola ve spolupráci s firmou Rohde & Schwarz. Vyučující matematiky a fyziky připravili pro soutěžící sedm zajímavých úkolů, k jejichž správnému řešení nestačilo jenom umět dobře počítat, ale bylo třeba použít důvtip, logické uvažování, rozhodovala ale také rychlost, přesnost, vzájemná spolupráce a volba co nejlepší strategie. Soutěže se zúčastnila tříčlenná družstva ze ZŠ TGM Vimperk, Smetanova Vimperk, Čkyně, Zdíkov, Stachy, Šumavské Hoštice, Husinec a Vlachovo Březí.
Soutěž je dvoukolová. V prvním kole (školním), které probíhá na základních školách, přihlášení žáci vyřeší online test a na základě výsledků každá škola nominuje tříčlenné družstvo, složené z nejúspěšnějších žáků prvního kola.
Všechna družstva společně absolvovala úvodní čtyři soutěže: sestavení obrazce, fyzikální kvíz, sportovní mezisoutěž a rychlé počty. Tři nejúspěšnější družstva postoupila do superfinále, které skládalo z praktické fyziky, sportovního zápolení a mat-fyz kvízu. Superfinále bylo neuvěřitelně vyrovnané, zvítězit mohlo kterékoliv družstvo a o vítězi rozhodla až odpověď na úplní poslední otázku. Z vítězství se radovalo družstvo ze ZŠ Zdíkov a mohou se těšit na třídenní zájezd do technického centra v Ostravě. Na druhém místě skončili žáci ze ZŠ Smetanova a třetí místo obsadilo družstvo ze Čkyně. Také členové těchto družstev dostali zajímavé ceny, kalkulačky a flash disky. Všichni soutěžící dostali tričky a drobné upomínkové předměty.
Velké poděkování patří firmě Rohde & Schwarz, která zabezpečila ceny a občerstvení, pracovníkům MěKS Vimperk, TV Epigon, vyučujícím G a SOŠe Vimperk a žákům 7. G a 8. G, kteří se na organizaci podíleli.

Mgr. Tomáš Daněk

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archiv