Rychlé odkazy

 

Jazyková učebna

ŠUMAVA – LITERA: naši žáci získali pět ze šesti cen

V sobotu 18. října 2017 proběhlo v MěKS ve Vimperku slavnostní vyhlášení studentské literární soutěže pro žáky základních a středních škol na téma „Šumava, krajina dětství“, která se konala v rámci 3. ročníku festivalu regionální literatury „ŠUMAVA – LITERA“. Tuto akci pořádá městské kulturní středisko ve spolupráci s nakladatelstvím elektronických knih DriftBooks a zbývá dodat,
že cenou pro vítěze byla elektronická čtečka knih a odměnami za druhá a třetí místa se staly zajímavé knižní tituly.
Úkolem soutěžících ve dvou kategoriích (I. kat.: žáci 6 – 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a II. kat.: žáci gymnázií, SŠ a SOU) bylo napsat pověst, pohádku či dětský příběh ze Šumavy, přičemž minimální rozsah práce čítal u mladší kategorie dvě a u starší kategorie čtyři strany A4.
Literárního klání se zúčastnili také žáci naší školy, kteří v obou kategoriích z udělených šesti cen získali rekordních pět umístění. V první kategorii zvítězila Míša Štouralová s prací „O sežraném království aneb Jak malý Kája Kůrovec s beruškou Beruškou Šumavu zachránili“ a třetím místem byl oceněn příběh „Záhada“ Ester Štěchové. Obě děvčata jsou žákyněmi tercie. Druhou kategorii zcela ovládli budoucí maturanti z oktávy. Nejvyšší příčka patřila „Šumavě – krajině dětství“ Jana Jandy, druhé místo pak Katce Kunclové a jejímu příběhu „Nezapomeň“ a bronzový stupínek „Pověsti o vodníkovi a kocourovi“ Veroniky Majerové. Výše zmíněná literární dílka si budete mít možnost přečíst na elektronických stránkách školního časopisu GOOL.
Všem našim oceněným studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jana Tláskalová

sumva_litera

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky na netu

Projekty

Ocenění a certifikáty


Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Odběr příspěvků

Archiv