Rychlé odkazy

Aktuality

GOOL pořádá fotosoutěž - klikni

15.12. Prezentace žákovských projektů v MěKS
Rozvrh na 15. 12. pro 4. A a 8. G - klikni

18.12. Vánoční turnaj ve futsalu

Novinky na netu

  • Ve videopříspěvcích přibyly dvě další super videa - naši cyklisté a opravdu povedené maturitní video 4.A.
  • Můžete přistupovat k facebooku školy využitím tlačítka v pravém horním rohu. Zrovna tak i kanály RSS.

Odběr příspěvků

Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích

Z velice úspěšného vystoupení na MČR v běhu na kolečkových lyžích se vrátili lyžaři z Vimperka. Závody se konaly v tradičním termínu na závěr přípravného období v areálu Vesec a na Ještědu a jako testu připravenosti na nadcházející zimu se jej zúčastnily kompletní reprezentační družstva ČR, ale i závodníci z Polska a Slovenska. Pořad závodu je také již tradiční a je složen z úvodního prologu na 1,3km volně (čtvrtek), intervalového distančního závodu volnou technikou na 5,7,10 a 15km dle kategorií (pátek) a výjezdu na Ještěd klasickou technikou s hromadným startem na 12km s převýšením 610m (neděle). Pro zabezpečení srovnatelných podmínek absolvovali všichni závodníci závody na jednotných kolečkových lyžích SPORTEN.
A lyžařům ze sportovního gymnázia ve Vimperku se dařilo na výbornou!!
Hned tři medaile si na krk pověsila juniorka Tereza Řezníková (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) – dvě zlaté (prolog a distanc skate) a jednu stříbrnou (Ještěd) a jako juniorka prvním rokem si zaslouží za svoje výkony ohromnou pochvalu. Mistrovský titul z juniorské kategorie si z Liberce přiváží také Tomáš Kalivoda (Fischer Ski klub Šumava Vimperk), když na trati 15km skate nenašel přemožitele a proháněl i naší seniorskou reprezentaci. V nedělním výjezdu na Ještěd pak přidal ještě stříbrnou medaili. Mistryní ČR v kategorii starších dorostenek se stala také Barbora Havlíčková (Dukla Liberec), studentka vimperského SG, nyní závodící v barvách Liberecké Dukly.
Tím ale výčet našich medailových úspěchů zdaleka nekončí. Dvě stříbrné medaile má také junior Jirka Mánek (Fischer Ski klub Šumava Vimperk – prolog a 15km skate). Druhá na MČR skončila také starší dorostenka Adéla Nováková (Fischer Ski klub Šumava Vimperk – 7km skate), která v neděli přidala vítězství ve své kategorii na výjezdu na Ještěd (v dorosteneckých kategoriích ale není tento závod vypsán jako MČR). Bronzovou medaili z MČR si na Šumavu veze ještě Josef Kadlec (Sokol Stachy), který si ji vybojoval v úvodním čtvrtečním prologu.
Velice dobře si ale vedli i ostatní členové naší výpravy, za zmínku stojí čtvrtá místa Ondry Mánka (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) a Barči Havlíčkové v prologu, rovněž čtvrté místo Šimona Pavláska (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) na 7km skate nebo páté resp. osmé místo Adély Novákové a Josefa Tischlera (Fischer Ski klub Šumava Vimperk)v úvodním prologu. Výpravu ještě dopňovali starší dorostenci Matěj Vachuta (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) a Jan Hojdekr (Sokol Stachy).

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Super akce

Projekty

Ocenění a certifikátyMapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Archiv

Rubriky