Projekty

Aktuality

GOOL pořádá fotosoutěž - klikni
20.11. Lingvistická olympiáda
20.11. "Kyberšikana" - beseda v rámci prevence
20.11. Schůze Rady rodičů
20.11. Třídní schůzky
21.11. projekt "Zachraň prales"
22.11. "Legiovlak" - exkurze
23.11. "Best in Deutsch" - mezinárodní soutěž z NEJ

24. 11. Maturitní ples třídy 4.A

Novinky na netu

  • Můžete přistupovat k facebooku školy využitím tlačítka v pravém horním rohu. Zrovna tak i kanály RSS.

Odběr příspěvků

Další úspěchy bikerů

David Zadák a Tereza Sásková startovali v řadách české reprezentace na dalším ze závodů světové juniorské série, tentokrát na olympijské trati z roku 2012 nedaleko Londýna. Připojil se k nim i Samuel Jirouš, pro kterého to byla další z možností získat body do mezinárodního žebříčku.

Na rychlé a technické trati, na které vybojoval zlato v roce 2012 Jaroslav Kulhavý, dosáhla na nejlepší výsledek Tereza Sásková v juniorkách. Ta bojovala i o první pětku a v cíli pak byla na konečném 8. místě.

V závodě juniorů dojel na devátém místě David Zadák, který odstartoval velmi dobře, ale v polovině závodu ho postihla krize, přesto se v závěru se dokázal opět zlepšit. Samuel Jirouš dojel na 22. místě v celkovém pořadí.

Dne 7. května startovali naši závodníci v závodě MTB cross-country v Grazu, který je zařazen do rakouského poháru a klasifikován UCI jako závod C 1. Trať byla hodně členitá a technická a v některých úsecích byla i mokrá po předchozích deštích. Jinak, na rozdíl od Čech, zde panovalo příjemné počasí (20°C), ideální pro cyklistiku.

V silně obsazeném závodu si naši mladí eliťáci nepočínali vůbec špatně a umístili se – J. Skála na 13. místě a J. Kadlec na 18. místě. V kategorii junioři vybojoval F. Honsa 7. místo, 13. Přijel do cíle J. Vondráček, 15. A Formánek a na 18. místě se umístil Vl. Doležal. V juniorkách přijela do cíle šestá A. Podskalská.

30. dubna závodili naši žáci na dvou frontách, David Zadák a Tereza Sásková se zúčastnili světové juniorské série v rakouském Haimingu. Tereza Sásková dojela na výborném desátém místě, když o lepší umístění přišla v závěrečném kole. David Zadák bohužel nakonec nestartoval, protože mu bylo ukradeno kolo a tak jeho celá příprava na závod přišla vniveč.
Zbytek týmu jel další 2. závod českého poháru horských kol v Praze. Celý týden před závodem strávili naši svěřenci, díky nepříjemné zimě, uvnitř a poctivě šlapali na válcích… Takto připraveni přijeli do mrazivé a deštivé Prahy a absolvovali svůj závod. V kategorii Muži Elite zajel skvěle Jaromír Skála, 7. celkově pod 23 let. Ještě lépe skončil v tomto závodě Jan Vastl, do cíle přijel 2. V juniorech si nejlépe počínal František Honsa, který vybojoval pěkné třetí místo, dále zajel slušně Matěj Bedrník (12.), který neudělal ostudu ani ve sprintu, kde se umístil na…místě. V juniorkách přijela A. Podskalská na 14. místě. Nejlepší v kategorii Kadeti byl 10. Jan Sáska, 17. Tomáš Matějka a 21. Štěpán Vytlačil.

Mgr. Vojtěch Huřík a Jiří Lutovský

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlé odkazy

Ocenění a certifikátyGymnázium a Střední odborná škola ekonomická, Vimperk, Pivovarská 69 - netkatalog.czGymnázia - netkatalog.cz

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Archiv

Rubriky