Aktuality

25. 9. "Vztahy" - beseda v rámci prevence (3.A)
28. 9. Den české státnosti
29. 9.
Ředitelské volno

Novinky na netu

  • Můžete přistupovat k facebooku školy využitím tlačítka v pravém horním rohu. Zrovna tak i kanály RSS.

Odběr příspěvků

Světová série juniorů Bad Saeckingen

Na Německo- švýcarských hranicích, v lázeňském městečku Bad Saeckingen, se o víkendu jel další závod světové juniorské série a závod HC kategorie. Tým České spořitelny Specialized junior MTB se tentokrát zúčastnil v širším složení, řady juniorů posílil Matěj Bedrník. 

První se ráno na start postavili závodníci v kategorii U 23. V této kategorii skončil nejlépe z českých závodníků student vimperského gymnázia Jan Vastl, který se umístil na 6. místě. Jaromír Skála dojel na 52. místě.  Jakub Kadlec do závodu nenastoupil kvůli zdravotní indispozici.

V závodě juniorů skvěle odstartoval David Zadák, který po první kole vedl závodní pole, pak ale po jednom skoku došlo technickému problému a David musel zpomalit, do cíle závodu přijel nakonec 13. František Honsa měl začátek závodu pomalejší, ale v závěru závodu zrychlil a dojel na 34. místě. Samuel Jirouš a Matěj Bedrník stáli spolu na startu až v poslední řadě skoro stočlenného startovního pole. Lépe si vedl v závodě Samuel Jirouš, který dojel na celkovém 49. místě, Matěj Bedrník byl v cíli 59.

Závod juniorek byl provázen velmi horkým počasím, ztížený pády některých závodnic, které nezvládly technickou trať.  Během závodu juniorek dokonce došlo k úpravě tratě, když byly vypuštěny pasáže, ve kterých došlo k nejtěžším pádům.

 Pád se nevyhnul ani Tereze Sáskové , které se v jednom ze sjezdů neuhnula pomalejší závodnice, došlo k nepříjemnému pádu… I tak vybojovala Tereza pěkné 14. místo, které jí zaručuje další příděl bodů do mezinárodního žebříčku.

Příští víkend čeká celý tým první ze závodů českého poháru v Kutné Hoře.

Jiri Lutovsky

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlé odkazy

Ocenění a certifikátyGymnázium a Střední odborná škola ekonomická, Vimperk, Pivovarská 69 - netkatalog.czGymnázia - netkatalog.cz

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Archiv

Rubriky