Aktuality


23. 2. a 23. 3. pořádáme přípravu k přijímacím zkouškám pro žáky 5. i 9. tříd (od 14:45)
20. 2. Soutěž v psaní na klávesnici: šk. kolo
21. 2. Zeměpisná olympiáda: okr. kolo
22. a 23. 2. Besedy v rámci prevence
22. 2. Sbírka na podporu chlapce z Indie
23. 2. Exkurze do Jihoseparu (1.G)
24. 2. Prezentace žákovských projektů v MěKS, v křesle pro hosta režisér Zdeněk Troška

Novinky na netu

Lyžařský kurz – Špičák 2017

Už se stalo tradicí, že na začátku nového roku odjíždí žáci prvních ročníků a sekundy na lyžařský kurz na šumavský Špičák. Letos to bylo po dlouhé době trochu jiné. V předchozích letech jsme měli obavy, že spíše než lyžování se budeme věnovat turistice. Ale bohatá sněhová nadílka nám připravila ideální lyžařské podmínky. Takže 39 žáků spolu se 4 učiteli tělocviku se mohlo naprosto neomezeně věnovat výuce lyžování na všech sjezdovkách, které lyžařský areál nabízí. Opět nechybělo seznámení s technikou běžeckého lyžování, a kdo běžky neměl, tak se podíval na Čertovo jezero. Tím možnosti sportovního vyžití nekončí. Pokud měl někdo chuť, mohl si zahrát fotbal či basket v tělocvičně. Nechyběly ani tradiční přednášky týkající se techniky lyžování a první pomoci. Nemohu nezmínit přednášku HS, které se ujal náš bývalý student SG Aleš Janda – profesionální člen HS.
Poděkování patří mým kolegům V. Huříkové, L. Filipovi a V. Huříkovi za profesionálně odvedenou práci a zdravotnici  M. Kašparové, která se o nás starala po stránce zdravotní.
Závěrem bych chtěla pochválit všechny žáky za jejich přístup k lyžování i za dodržování pravidel, které jsme si stanovili. Jedno si však neodpustím! Jídlo podávané na chatě „Hanička“ bylo výborné, ale naši žáci raději utrácí za pizzu objednanou z blízké pizzerie!

Martina Havlíčková

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlé odkazy

Archiv

Rubriky