Aktuality


23. 2. a 23. 3. pořádáme přípravu k přijímacím zkouškám pro žáky 5. i 9. tříd (od 14:45)
20. 2. Soutěž v psaní na klávesnici: šk. kolo
21. 2. Zeměpisná olympiáda: okr. kolo
22. a 23. 2. Besedy v rámci prevence
22. 2. Sbírka na podporu chlapce z Indie
23. 2. Exkurze do Jihoseparu (1.G)
24. 2. Prezentace žákovských projektů v MěKS, v křesle pro hosta režisér Zdeněk Troška

Novinky na netu

MaSo

8.11. se čtveřice studentů malého gymnázia (ve složení Bára Picková, Jan Albert Budík, nejzkušenější Jan Heřta a benjamínek Míša Štouralová) zúčastnila v Praze  už 20. ročníku týmové soutěže MaSo (Matematická Soutěž), pořádané matematicko-fyzikální fakultou UK. Odjezd v 5:40 není pro matematické výkony optimální, Praha nás však uvítala slunečná, takže jsme do majestátní budovy MFF na Malostranském náměstí vstupovali s dobrou náladou a očekáváním..

Pak už na studenty čekaly posluchárny a MaSo začalo. Vysvětlit pravidla a je odstartováno, studenti řeší postupně více či méně zapeklité matematické úlohy , s výsledky  běhají za opravovateli, jsou-li správné, pokračují k měniči, kde dostanou geometrický tvar složený ze čtverečků (cílem je něco podobného TETRISU – složit útvary tak aby zcela pokryly danou plochu) a po 90 minutách je hra u konce. Důležité je nejen matematické nadání, ale i schopnost pracovat v týmu a výběr vhodné strategie, rychlost „běhače“ a vše se odehrává ve velmi hektické atmosféře (v posluchárně najednou hraje 25 týmů). Studenti MFF spočítají body a hned následuje vyhlášení.

Nebyli jsme nejlepší, ale mezi 62 týmy často z prestižních gymnázií jsme vybojovali krásné 30. místo. Obrovský dík patří studentům MFF, kteří tuto soutěž 2x ročně obětavě připravují. Už se těšíme na jarní kolo.

Mgr Iva Doubková

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlé odkazy

Archiv

Rubriky