Aktuality

Pokyny k lyžařským kurzům a zájezdu do Švýcarska

8. - 14. 1. Lyžařský kurz na Špičáku (1.A, 2.G, 5.G)

16. 1. "Ptáci" - výukový program NPŠ (2. G)
16. 1. Exkurze do NPŠ v rámci Ohs
17. 1. Dějepisná olympiáda: okr. kolo

Novinky na netu

  • V sekci Studenti - Videopříspěvky se představili kandidáti na krále (tedy na Shakespeara) Majálesu 2017
  • V sekci Studenti - Videopříspěvky představili naši maturanti ze 4.A svůj maturitní ples.
  • V sekci Studenti - Videopříspěvky předvedli studenti třídy 4.A a 8.G svá maturitní videa.
  • V sekci Studenti - Videopříspěvky se předvedli naši cyklisté ve videu "Ze sezony 2016 České spořitelny Specialized junior MTB Teamu."
  • V sekci Studenti - Videopříspěvky přibyl další filmeček pod režií Jana Jandy - trailer na Majáles 2017 od třídy 7.G.

MaSo

8.11. se čtveřice studentů malého gymnázia (ve složení Bára Picková, Jan Albert Budík, nejzkušenější Jan Heřta a benjamínek Míša Štouralová) zúčastnila v Praze  už 20. ročníku týmové soutěže MaSo (Matematická Soutěž), pořádané matematicko-fyzikální fakultou UK. Odjezd v 5:40 není pro matematické výkony optimální, Praha nás však uvítala slunečná, takže jsme do majestátní budovy MFF na Malostranském náměstí vstupovali s dobrou náladou a očekáváním..

Pak už na studenty čekaly posluchárny a MaSo začalo. Vysvětlit pravidla a je odstartováno, studenti řeší postupně více či méně zapeklité matematické úlohy , s výsledky  běhají za opravovateli, jsou-li správné, pokračují k měniči, kde dostanou geometrický tvar složený ze čtverečků (cílem je něco podobného TETRISU – složit útvary tak aby zcela pokryly danou plochu) a po 90 minutách je hra u konce. Důležité je nejen matematické nadání, ale i schopnost pracovat v týmu a výběr vhodné strategie, rychlost „běhače“ a vše se odehrává ve velmi hektické atmosféře (v posluchárně najednou hraje 25 týmů). Studenti MFF spočítají body a hned následuje vyhlášení.

Nebyli jsme nejlepší, ale mezi 62 týmy často z prestižních gymnázií jsme vybojovali krásné 30. místo. Obrovský dík patří studentům MFF, kteří tuto soutěž 2x ročně obětavě připravují. Už se těšíme na jarní kolo.

Mgr Iva Doubková

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlé odkazy

Archiv

Rubriky