Aktuality24. 4. "Vztahy, šikana" - beseda v rámci prevence (3.G)
24. 4. "Půda - bezobratlí" - výukový program NPŠ (1.G)
24. 4. Exkurze v rámci Ohs - hotelnictví
25. - 26. 4. Praktická zkouška z odborných předmětů (4.OA)
27. 4. Exkurze na americkou ambasádu do Prahy (3.A, 7.G)
27. 4. "Památky Prahy" - projekt ŠVP (4.G)
27. 4. "Dětský recitátor": kraj. kolo
28. 4. "Vztahy - můj směr" - beseda v rámci prevence (4.G)
28. 4. Fyzikální olympiáda - kategorie E: kraj. kolo

Novinky na netu

  • Co učitelé a Shakespeare?. Na to vám odpoví další příspěvek pořadatelů letošního Majálesu, třída 7.G. V sekci Studenti - Videopříspěvky.
  • Můžete přistupovat k facebooku školy využitím tlačítka v pravém horním rohu. Zrovna tak i kanály RSS.
  • V levém dolním widgetu se můžete přihlásit k odběru novinek. Jednou týdně vám přijde e-mail s přehledně uspořádanými novinkami v příspěvcích.
  • Výběr krále majálesu se nachýlil ke konci. V sekci Studenti - Videopříspěvky se Vám představí finalisté Majálesu 2017

Odběr příspěvků

Juniorský maratón 2017

Ve středu 5. 4. se v Českých Budějovicích konalo semifinálové, krajské kolo Juniorského maratónu 2017. Tyto závody jsou součástí doprovodných akcí Pražského mezinárodního maratónu a letos se konaly již po jednadvacáté. Družstva složené z deseti studentů a studentek jedné střední školy běží štafetovým způsobem trať klasického maratónu tj. 42, 195 km. V Každém družstvu musí být minimálně tři dívky (běží 3,5, a 7.úsek). K semifinálovému kolu v našem krajském městě se přihlásilo dvanáct  školních družstev a mimo soutěž také dvě učitelské štafety, celkem tedy 140 vytrvalců. Zástupci našeho gymnázia Vimperk si již tradičně vedli na výbornou. Družstvo ve složení Tomáš Kalivoda, Daniel Červený, Tereza Řezníková, Josef Tischler, Tereza Vostradovská, Jakub Švejda, Denisa Nováková, Ondřej Holoubek, Matěj Vachuta a Jiří Mánek, patřilo od samého úvodu mezi nejlepší a postupně si vybudovalo až pětiminutový náskok na čele.  V samotném závěru, na posledních dvou úsecích, se sice časový odstup  našich o něco zmenšil – za družstvo na druhém místě finišovali výborní atleti z českobudějovického Sportovního gymnázia Česká – nic to však nezměnilo na našem vítězství.

Vimperská štafeta si především díky vyrovnaným výkonům v průběhu celého závodu doběhla pro další výhru v řadě ( již 8 let bez semifinálové porážky ) a vybojovala si tak právo účasti na celorepublikovém finále v Praze. Toto finále se již tradičně koná v rámci asi největší sportovní akce v ČR –  Pražského mezinárodního maratónu 7. května 2017. Vítězné štafety ze semifinálových kol zde startují společně s nejlepšími maratonci světa a je to pro každého účastníka opravdu ohromný zážitek. Pořadatelé dávají mladým běžcům skvělé podmínky a první úseky štafet startují přímo z druhé řady  několikatisícového davu maratónců. Věříme, že i v pražském závodě se bude našim studentům dařit a přivezou si domů kromě nezapomenutelných zážitků i pěkné umístění.

 

Zbyněk Pavlásek a Jakub Mondl

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlé odkazy

Mapa

Dopravní spojení:
GPS:
N49°3'12.489" E13°46'20.394" 49.05346907668607 13.772331748867941

Archiv

Rubriky